Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu autorskich systemów klasy MES dla branży FMCG! Zrealizowaliśmy dla zakładów przetwórstwa mięsnego i ubojni kilkanaście wdrożeń systemu zarządzającego procesami: skupu zwierząt, rozbioru i przetwórstwa, rozliczanie produkcji oraz wydania gotowego produktu.

7 Technology = algorithms of success


Złoty Medal Targów POLAGRA-TECH dla aplikacji 7MES

7MES to autorska aplikacja do zarządzania zakładami przetwórstwa spożywczego, opracowana przez spółkę 7Technology. Jej dedykowana dla branży mięsnej wersja, zdobyła prestiżowy Złoty Medal Targów POLAGRA-TECH 2017.


Złoty Medal Targów POLAGRA-TECH dla aplikacji 7MES

Targi POLAGRA-TECH to jedno z najważniejszych i najciekawszych krajowych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, co dwa lata wypełniają się ofertą dla całego przemysłu technologii spożywczych. W ramach targów przeprowadzany jest konkurs na Złoty Medal. 

Produkty lub usługi, które chcą wziąć w nim udział muszą charakteryzować się nowoczesnością, oryginalnością zastosowanych rozwiązań, odznaczać się szczególnymi walorami jakościowymi i użytkowymi oraz wpływać na uproszczenie i efektywność ekonomiczną procesu produkcji żywności.  

- Jesteśmy dumni, że nasza autorska aplikacja 7MES do zarządzania zakładami mięsnymi zyskała uznanie jury i nagrodzono ją Złotym Medalem POLAGRA-TECH 2017 – mówi Tomasz Stefaniak członek zarządu 7Technology – To wynik wieloletniej pracy naszych specjalistów, dzięki którym dziś oferujemy sprawdzony system, skutecznie poprawiający jakość i efektywność produkcji w zakładach mięsnych. – dodaje.

Pierwsze moduły aplikacji 7MES powstały w latach 2005 – 2007 dla krajowego lidera sektora uboju i przetwórstwa mięsna czerwonego, będącego spółką giełdową. Rozproszona struktura grupy kapitałowej, a także status spółki giełdowej z rozlicznymi obowiązkami sprawozdawczymi, generowały potrzebę narzędzi informatycznych, umożliwiających szybki dostęp do bieżących danych produkcyjnych oraz sprzedażowych, zapewniających obiektywny obraz spółki w każdym momencie Funkcjonujący system ERP wymagał dostosowania do specyficznych procedur i procesów związanych z obrotem i ubojem zwierząt hodowlanych oraz procesów produkcyjnych charakterystycznych dla sektora mięsnego.

W kolejnych latach aplikacja była udoskonalana i rozszerzana o kolejne moduły. Dziś 7MES to w pełni kompletny systemem, dostosowany zarówno do zakładów ubojowych, jak i przetwórczych, specjalizujących się w różnych gatunkach mięs [wieprzowina, wołowina, drób, konina, dziczyzna]. 

Aplikacja automatyzuje zbieranie danych w czasie rzeczywistym ze wszystkich stanowisk produkcyjnych. Posiada moduły do zarządzania obszarami skupu zwierząt, uboju, obróbki poubojowej, mroźni, wychładzania, rozbioru, magazynu surowca, pakowania, dystrybucji oraz administracji. System obsługuje wszystkie procedury i procesy technologiczne specyficzne dla branży mięsnej, współpracuje z systemami etykietującymi, terminalami, wagami i urządzeniami do badania mięsności. Zapewnia pełną zgodność z wymogami nałożonymi przez normę HACCP oraz łatwą sprawozdawczość do ARiMR. Dotychczas system informatyczny wdrożony został w zakładach uboju trzody chlewnej, bydła i koni, zakładach rozbiorowych dziczyzny i wieprzowiny.

- Kluczowe korzyści jakie 7MES wnosi to pełna śledzeniowość, wszechstronny kontroling, precyzyjne rozliczanie produkcji, śledzenie marży, uzysków, generowanie kalkulacji rozbiorowych oraz wzrost jakości produkcji - podkreśla Michał Florczyk członek zarządu 7technology – Dzięki automatyzacji zbierania danych w czasie rzeczywistym, zapewnia natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, oferując tym samym wyjątkowe możliwości zarządcze i sprzedażowe oraz nie mający precedensu wzrost wydajności pracy – dodaje.

7MES współpracuje z systemami klasy ERP i SAP stanowiąc ich uzupełnienie. Ponieważ wdrożenia oraz upgrade systemów SAP i ERP znajdują się również w ofercie 7Technology, spółka oferuje kompleksowe usługi wdrożeniowe dla zakładów mięsnych.   

. Kumulujemy unikatowe i praktyczne doświadczenie we wdrażaniu narzędzi usprawniających zarządzanie nie tylko zakładami mięsnymi, ale i całego sektora przetwórstwa spożywczego – podkreśla  Tomasz Stefaniak członek zarządu 7Technology - W ostatnim czasie 7MES wdrożony został z sukcesem także w zakładzie przetwórstwa pieczarek oraz u krajowego lidera produkcji napojów orzeźwiających.

7Technology w targach POLAGRA-TECH bierze udział po raz drugi, w ramach specjalistycznego Salonu Technologii Mięsnych. Stoisko spółki zlokalizowane będzie w pawilonie 5 nr 31.


Pełna lista laureatów tegorocznych Targów POLAGRA-TECH - http://bit.ly/2w9tiF5 

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Juniper T-Systems HP IBM VMWare